روش و دستورالعمل اختلاط صحیح بتن در کارگاه ساختمانی

روش و دستورالعمل اختلاط صحیح بتن در کارگاه ساختمانی

کد مطلب : 487

اختلاطصحيح بتن

بتن بايدتا دستيابي به وضعيت همگن، مخلوط شود تا توزيع مصالح و اجزا آن در بتن يكنواخت شدهو آب بخوبي دور دانه هاي سيمان را بگيرد.

اختلاطدستي تحت شرايط خاص براي بتن هاي با اهميت كم و حجم محدود و در شرايط اضطراريممكنست اجازه داده شود. هر نوبت مخلوط در اين حالت بايد به 300 ليتر محدود شود ومصالح روي يك سطح غير جاذب و تمييز ابتدا به صورت خشك مخلوط شده و بدون آبخوركردن، آب را بايد ترجيحاً به صورت پخش و افشان روي مصالح پاشيد و در همان حال بابيل آن را بهم زد. بهتر است گاه بانوك بيل ضربات سريع و تندي را به تودهبزنيم  تا بتن بخوبي مخلوط شود و همگن گردد. افزايش 5 تا 10 درصد به وزن سيمان توصيه مي شود. در بتن سازه هاي مخلوط كن مكانيكي،اگر پره به ديگ متصل باشد نمي توان بتن هاي كم اسلامپ و يا چسبنده با حداكثراندازه بزرگتر از 50 ميلي متر را بخوبي مخلوط نمود . بتونير هاي تراك ميكسر  با اتو ميكسر و برخي ديگهاي بتن ساز مركزي ازاين قبيل به حساب مي آيند.

براي بتنساز مركزي و بتونير ها حداقل مدت اختلاط را بتن پس از ريختن آخرين جزء در ديگ، باتوجه به گردش ديگ با سرعت مناسب و استاندارد بودن آن 5/1 دقيقه است مگر اينكه ثابتشود زمان كمتر هم به اختلاط همگن منجر مي شود.

با تراكميكسر نيز مي توان بتن را با 70 تا 100 دور تند نيز بخوبي مخلوط نمود و مجموع گردشهاي تند و كند ديگ نبايد از 300 دور تجاوز نمايد. در اختلاط بتن با ديگ تراك ميكسربتن نبايد بيش از دو سوم ظرفيت اسمي ديگ باشد. بهر حال معمولاً اين اختلاط بين 7تا 10 دقيقه به طول مي انجامد.

در اختلاطبتن و با توجه به دماي اجزاء بتن بايد دماي مطلوب را در حين ساخت بدست آورد كهمسلماً اتلاف مدت حمل بايد مد نظر باشد.
کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران

مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران در قالب دو شرکت تولید رایحه بتن سبز و مهندسی ژرفتابان مهر ازسال 1385 فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه با شناخت خلا موجود در زمینهارائه خدمات تخصصی بتن در سطح کشور ، با بکارگیری پرسنل تخصصی و نیز تجهیزات ویژه، در این سالهای سعی نموده گامی کاربردی و موثر در زمینه رفع نیاز متخصصین ،کارفرمایان ، مهندسین ، دانشجویان ، مشاورین و پیمانکاران بردارد. در این قالب وبهره گیری از تجربیات روزافزودن خود ، با عنایت به اخذ استانداردهای بین المللی (استاندارد CE  اتحادیه اروپا و استاندارد ایزو 9001 ) ، اینمجموعه  همواره سعی است خدماتی به روز وتخصصی و کاربردی تر ارائه نماید. شرح خلاصه خدمات ارائه شده توسط این شرکت شاملبخشهای زیر می باشد. این شرکت در حال حاضر عضو وندور لیست صنایع دفاع ، لیست بلندوزارت نفت ، وندورلیست سازمان تامین اجتماعی و عضو انجمن ملی بتن ایران می باشد.

 

مجموعه تولیدی و بازرگانی رایحه بتن سبز:

·       واردات و تولید انواع افزودنی های بتن

·       واردات و تولید انواع مصالح تعمیراتی بتن

·       واردات و تولید انواع پوشش های محافظتی وآب بندی بتن

·       واردات و تولید انواع گروت های پایهسیمانی و اپوکسی

·       واردات و تولید انواع مصالح کاشی کاری

·       انواع ماستیک و درزبندهای سازه های بتنیو ساختمان ها

·       واردات و تولید انواع کفپوش ، سخت کنندهو رنگ های ساختمانی

·       واردات و تولید انواع مصالح کمکی بتن ازجمله الیاف بتن ، واتراستاپ ، حلال بتن ، واتراستاپ منبسط شونده، کیورینگ بتن ،اسپیسر ، خمیر کاشت میلگرد ، قالب های پلاستیکی و ...

 

مجموعه مهندسی ژرف تابان مهر :

·       مشاوره و اجرای تعمیر و ترمیم سازه هایبتنی

·       مشاوره و اجرای آب بندی و محافظت سازههای بتنی

·       مشاوره و اجرای مقاوم سازی و تقویت سازههای بتنی

·       مشاوره و جرای انواع کف پوش های صنعتی

·       مشاوره و ارائه خدمات ارزیابی و آزمایشهای غیرمخرب سازه های بتنی

·       برگزاری دوره های تخصصی بتنی

·       ارائه مشاوره و طرح اختلاط بتن های خاص

·       مشاوره و نظارت بر اجرای سازه های بتنی

·       کرگیری و کاشت میلگرد و بولت در بتن وتخریب بتن به روش واترجت

 

در حال حاضر مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، دارای دفتار و نمایندگی هایی در بسیاری از مناطق و شهر ها می باشد.علاقمندان میتوانند برای بهره گیری از خدمات و محصولات این شرکت و یا مشاوره و دریافت رزومهفعالیت ها و یا مشخصات فنی محصولات این شرکت ، با نمایندگی این مجموعه و یا دفترمرکزی این شرکت ( 44618462-44618379) تماس حاصل فرمایند. همچنین علاقمندان بههمکاری با این شرکت می توانند جهت اخذ نمایندگی و عاملیت فروش خدمات و محصولات اینشرکت با شماره تلفن 09120916272 تماس حاصل نمایند.

 


or
or
A password will be send on your post
Registration