عوامل موثر بر دوام بتن و راهکار افزایش آن

عوامل موثر بر دوام بتن و راهکار افزایش آن   

کد مطلب : 593

     تاکنون طراحان سازه‌های بتنی بیشتر به مشخصات مقاومتی بتن علاقه‌مند بوده‌اند ولی به دلایل گوناگون، آنها اکنون می‌باید برای دوام بتن نیز اهمیت ویژه‌ای قائل شوند. چرا که دوام بتن مشخصه مهمی در پایداری و عمر یک سازه می‌باشد. علی رغم آنکه مناسب بودن اجزای تشکیل دهنده و ریختن و عمل آوری بتن موجب افزایش طول عمر بتن در بیشتر شرایط طبیعی و صنعتی می‌گردد، اما شکست زودرس سازه‌های بتنی نیز در بعضی مواقع رخ داده و درس‌های ارزشمندی را در مورد کنترل عاملهای موثر در عدم دوام سازه‌های بتنی به ما می‌دهند. بنابراین ما در این سایت قصد داریم دوام بتن و عواملی که بر آن تاثیر دارند، و حتی روش‌های بهبود دوام در بتن را بیان کنیم.

scc یا بتن های خودمتراکم

scc یا بتن های خودمتراکم   

کد مطلب : 592

      تعریف بتن خود متراکم طبق تعریف انجمن بتن ایالات متحده بتن خودمتراکم «بتنی با کارایی زیاد و عدم جداشدگی است که می‌تواند در محل مورد نظر ریخته شده، فضای قالب را پر کند و اطراف آرماتورها را بدون نیاز به تراکم مکانیکی فرا بگیرد». به‌طور کلی بتن خودمتراکم با مصالح بتن معمولی ساخته می‌شود و در برخی موارد برای ساخت آن علاوه بر مقادیر نسبتاً زیاد فوق روان‌کننده، از افزودنی لزجت دهنده نیز استفاده می‌شود

قیمت پرایمر قیری پایه حلال

قیمت پرایمر قیری پایه حلال   

کد مطلب : 591

      پرایمر قیری یکی از رایج ترین شیوه های پوشش دهی سطوح ساختمانی است. عدم رعایت نسبت آب به سیمان، شرایط غیرقابل کنترل اجرا، عمل آوری و ساخت، اشتباهات عوامل انسانی و بسیاری از عوامل دیگر موجب بروز ترک های انقباضی و حفرات موئینه در بتن و ملات می شود. این فضاها موجب انتقال و نفوذ املاح و یون های شیمیایی مخرب به داخل حجم بتن شده که علاوه بر کاهش مقاومت دوام بتن و ملات را نیز به خطر می اندازد.

قیمت الیاف شیشه

قیمت الیاف شیشه   

کد مطلب : 590

     الیاف شیشه طی سالیان متمادی به خاطر نسبت استحکام به وزن بالا، سفتی زیاد، مقاومت در برابر خوردگی، انعطاف پذیری در طراحی و مزایای دیگر، به طور گسترده در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گرفته اند. الیاف شیشه، موارد استفاده ی فراوانی از جمله در ساخت بدنه خودروها و قایق های تندرو و مسابقه ای، کلاه ایمنی موتورسواران،عایق کاری ساختمان ها و کوره ها و یخچال ها دارند

قیمت زودگیر پودری جهت شاتکریت

قیمت زودگیر پودری جهت شاتکریت   

کد مطلب : 589

     در میان تمامی موارد افزودنی بتن پاششی توسعه یافته در کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران، افزودنی‌های زودگیر بتن پاششی دسته ای از مواد افزودنی هستند که پس از اضافه شدن به بتن پاششی منجر به بهبود مقاومت فشاری، چسبندگی، پیوستگی، مقاومت در برابر یخ‌زدگی بتن، سایش و کاهش پس‌زدن بتن پاشیده شده می‌شوند. این مواد در فرایند پاشش خشک منجر به کاهش میزان گرد و غبار و همچنین کاهش پس‌زده شدن مواد و افزایش مقاومت زودرس شده و درفرآیند پاشش تر نیز سبب گیرش سریع و مقاومت زودرس می‌گردند.

قیمت زودگیرمایع

قیمت زودگیرمایع   

کد مطلب : 588

     باعملکرد قوی و عاری از مواد قلیایی است که برای عملیات بتن پاشی استفاده می شود. این محصول به صورت مایع عرضه شده و مقدار مصرف آن بر حسب زمان های گیرش و سخت شدن مورد نیاز متغیر است. مایع زودگیرکننده بتن، غیر قلیایی قوی برای بتن پاشی به روش مرطوب.

قیمت پرایمراپوکسی

قیمت پرایمراپوکسی   

کد مطلب : 587

     علت استفاده از پرایمر در ساختمان چیست؟ آیا می دانید پرایمر ساختمانی چیست؟ پرایمر ساختمانی در واقع نوعی پیش پوشش برای سطوح است که قبل از رنگ کردن آن را استفاده می کنند. نقش پرایمر ساختمانی چیست؟ پرایمر سبب چسبندگی بهتر سطح و رنگ، افزایش دوام رنگ و محافظت بیشتر از مواد سطوح می شود. پرایمر به خوبی تمام منافذ سطح را می پوشاند. مواد تشکیل دهنده پرایمر می تواند کاملاً بدون خطر و دوست دار محیط زیست باشد. پرایمر در شرایط جوی مختلف مقاومت بسیار بالایی دارد و هزینه کردن برای آن دوام ساختمان را بالامی برد.

خرید رنگ نمای ساختمان با قیمت درب کارخانه

خرید رنگ نمای ساختمان با قیمت درب کارخانه   

کد مطلب : 586

     رنگ نما (رنگ نمای ساختمان ) مورد استفاده در نمای خارجی ساختمان‌ها هست که بعلت چسبندگی بسیار خوب به سطوح بتونی و همچنین مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، هوا و رطوبت یک پوشش مناسب برای رنگ‌آمیزی سطوح بتونی و نمای ساختمان به جهت زیباسازی و همچنین عایق حرارتی هست بنابراین برای سطوح ساختمانی که مدام در معرض نور، باد، باران و دیگر جریانات آب و هوایی هستند، رنگ نما، پوششی مناسب و مقاوم است. علاوه بر مزایای فنی که در ادامه ذکر خواهند شد رنگ نما، یکنواختی سنگ نما را نداشته و ملایمت و جذابیت خاص خود را دارد بعلاوه از منظر معاملاتی نیز توصیه و مشاوره معمارها، استفاده رنگ نما هست. یکی از بهترین رنگ نماها با قیمت مناسب در کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران عرضه می‌شود.