آب بندی دیوارهای بتنی و دیوار حائل و زیرزمین

آب بندی دیوارهای بتنی و دیوار حائل و زیرزمین

کد مطلب : 244


BETOGARD SN-125

پوشش محافظتی سازه های بتنی در برابر مواد خوردنده بر پایهاپوکسی

 

شرح :

BETOGARD SN-125 یک رنگاپوکسی بدون حلال جهت حفاظت سطوح بتنی میباشد. این رنگ جهت اجرا در نواحی ساحلی وجذر و مدی ایده آل است به صورتیکه پس از غوطه وری در آب نیز بهواکنش پخت ادامه می دهد. این رنگ بر روی سطوح مرطوب قابل اجرا بوده و با بهره گیریاز سیستم اپوکسی اصلاح شده امکان اجرای این رنگ در محیط های در معرض جو نیز وجوددارد.

 

 خواص و اثرات :

 • چسبندگی عالی بر روی سطوح خشک و مرطوب
 • قابلیت پخت در زیر آب
 • مقاومت نوری بسیار خوب به عنوان یک سیستم حفاظتی
 • دوام و عمر طولانی
 • مقاومت در برابر یون کلر و نمکهای موجود در آب دریا
 • غیر سمی و قابل استفاده در محیطهای بهداشتی

 

موارد کاربرد  :

 • سازه های بتنی و فلزی نواحی ساحلی و  فرا ساحلی
 • نواحی جذر و مدی اسکله ها و کشتی ها
 • سدها و تصفیه خانه ها

 

مقدار مصرف :

 ضخامت پیشنهادی این رنگ 250 تا 500 میکرون می باشد و میزانرنگ مصرف شده 400 تا 800 گرم خواهد بود.

 

آماده سازی سطح :

سطح زیرآیند باید تمیزو عاری از هرگونه آلودگی باشد. پیش از اجرای پوشش، تمامی سطوح باید مطابقاستاندارد ISO8504 آماده سازی شوند. کثیفی سطوح و نمکهای محلول بایدبا آب تازه شستشو شوند. روغن و چربی باید مطابق استاندارد SSPC-SP1  به وسیله حلال شستشو شود. تمامیسطوح را توسط دستگاه سندبلاست یا ابزارهای مخصوص مطابق استاندارد a2 ½ (ISO 8501-1)  آماده سازی نمایید. درصورتیکه بین عملیات آماده سازی سطح و اجرای رنگ BETOGARD SN-125  فاصله زمانی وجود داشته باشد عملیاتآماده سازی میکرومتر پیشنهاد میشود. پروفایل سطح برابر 50 تا 70 میکرومتر پیشنهادمی شود.

 

اختلاط :

BETOGARD SN-125 در دوبسته بندی جداگانه عرضه میشود. همواره دو بسته بندی را به طور کامل با هم مخلوط کنید.مخلوط باید در زمان کاربردی (POT LIFE)  ذکر شده اجرا گردد.

ابتدا دو جزء را بهطور جداگانه در زیر میکسر مخلوط نمایید؛ سپس جزء B (جزء سیاه ) را بهجزء A اضافه کرده به نحوی که ظرف کاملا تخلیه شود .اختلاط دو جزء رنگ بایدبا استفاده از همزن برقی (دریل+پره) با حداکثر سرعت 300 تا 400 دور بر دقیقه صورتپذیرد. تا حصول اطمینان از اختلاط کامل و دستیابی به رنگ طوسی یکنواخت عمل اختلاطرا ادامه دهید.

توجه 1 : همیشه آنمقدار از مواد را با هم ترکیب نمایید که حداکثر تا 30 دقیقه مورد استفاده قرار بگیرد.

توجه 2 : رعایت دقیق نسبت های دو جزء رنگ الزامی می باشد و هرگز نسبت ها را تغییرندهید.

روش اجرا :

رنگ اپوکسی را میتوانیدبه وسیله ایرلس ، غلطک و یا قلم مو اجرا نمایید. بهتر است این رنگ در دو لایه اجراگردد به طوریکه دوم قبل  ازخشک شدن لایهاول اجرا شود. در صورتیکه بین دو اجرا بیش از24 ساعت فاصله باشد، سطح لایه اول بایدآماده سازی شود.

 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی:

 • حالت فیزیکی مایع ویسکوز
 • رنگ : جزء1 سفید

         جزء2 سیاه

         مخلوط خاکستری

 • وزن مخصوص(g/cm3) : 1/0±4/1
 • نسبت ترکیب اجزا ( وزنی ( A:B: 3:1
 • درصد جامد حجمی : 100
 • مقاومت در برابر آب دریا : عالی
 • چسبندگی به بتن ((N/mm2 : 3- 5/2 ( بیشتر از پیوستگی بتن )

 

زمان خشک شدن :

 

دما

 

قابل لس

اجرای لایه بعدی

 

خشک شدن کامل

حداقل

حداکثر

15 درجه سانتیگراد

9 ساعت

32 ساعت

3 روز

13 روز

25 درجه سانتیگراد

6 ساعت

24 ساعت

2 روز

7 روز

40 درجه سانتیگراد

4 ساعت

18 ساعت

1 روز

4 روز

توجه: مدت زمان خشک شدن به ضخامت پوشش اعمال شده بستگی دارد و تمام اطلاعات اینکاتالوگ بر اساس ضخامت فیلم خشک توصیه شده است.

زمان کاربردی (POT LIFE):

 • دمای رنک (درجه سانتیگراد) 15  25     40
 • زمان کاربردی (دقیقه)        70   45     20

توجه : با ازدیادحجم انباشت رزین و هاردنر پس از اختلاط، افزایش دمای رنگ سریعتر و در نتیجه زمانکاربری کوتاهتر خواهد شد.

 

 ملاحظات :

 • مدت نگهداری  : یک سال در بسته بندی اولیه
 • شرایط نگهداری : ظرف در بسته، دور از رطوبت و یخزدگی و تابش مستقیم نور خورشید
 • بهترین دای نگهداری : 10+ تا 30+ درجه سانتیگراد
 • نوع بسته بندی : جموع 14 کیلوگرم ( جزء سطل 5/10 کیلوگرمی ، جزء B سطل 5/3 کیلوگرمی )

 

حفاظت و ایمنی :

این محصول آتش گیراست. باید از گرما و شعله مستقیم دور نگه داشته شود. در ظرف را بسته نگه دارید. محیطاجرا باید دارای سیستم تهویه مناسب باشد. از تماس مستقیم و دائمی با پوست جلو گیریکنید. درصورت بلعیده شدن فوراً به پزشک مراجعه شود. از تحریک مصدوم به تهوع خوددارینمایید. برای اطلاعات بیشتر برگه اطلاعات ایمنی (  MSDS) موجود می باشد.

در صورت استفاده درمحیط های سربسته موارد ایمنی زیر را برای جلوگیری از آتش سوزی، انفجار و آسیب رسیدنبه سلامتی رعایت نمایید :

·       در هنگام اجرا و خشکشدن سطح به طور مقدار کافی از هوای تازه را به محیط وارد کنید.

·         از ماسک و تجهیزات ضد انفجار استفاده کنید.

·       هرگونه جرقه، جوشکاری،کشیدن سیگار و روشن کردن شعله در محیط اجرا ممنوع است.

 

تاییدیه کیفیت :

تمام محصولاتی کهتوسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی بینالمملی می باشد.


 

معرفی محصولات آب بندی و کمکی ساختمان

نشت و نفوذ آب در سازه های در حال احداث و ساختههمواره به لحاظ مشکلات بهره برداری ، وضعیت دیداری و دوام سازه ها از اهمیت بالاییبرخوردار بوده است . از این رو مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، با بیش از15 سال سابقه در تعمیر و آب بندی سازه ها ، در راستای ارائه محصولات بهینه  و خدمات تخصصی و اطمینان بخش خود به کارفرمایانو سازندگان محترم، اقدام به معرفی و عرضه محصولات زیر ، به همراه مشاوره و اجرا وآموزش مصرف می نماید. امید است گامی مطمئن در عرصه آب بندی و رفع مشکل پیشروی سازههای ساخته شده و یا در دست احداث برداشته شود.

 

پوشش آب بندی بام و تراس ها

BETOCOATE  SPو BETOGARD F- 125  پوشش های آب بندی سرد اجرا  با انعطاف پذیری بالا با قابلیت اجرا در زیر وروی موزائیک کاری می باشند که از مزایای آنها می توان به چسبندگی خوب ، مقاومت دربرابر تغییرات دمایی ، بدون درز بودن ، سهولت اجرا ، کیفیت و دوام بالا ، تنوع رنگ، و نیز مقاومت در برابر UVاشاره کرد. میزان مصرف محصولات 2 کیلوگرم در مترمربع در دو لایه به همراه مشفایبرگاس می باشد.

 

پوشش آب بند روف گاردن و باغچه ها

BROOT 120 یک محصول تخصصی برای آب بندی روف گاردن و باغچه ها ، با قابلیتمقاومت در برابر ریشه گیاهان می باشد. از مزیت ها آن می توان به سهولت اجرا ، بدوندرز بودن ، سرد اجرا بودن و دوام بالا اشاره کرد. میزان مصرف 2 کیلوگرم در مترمربعدر دو لایه می باشد.

 

پوشش محافظت و آب بندی نمای ساختمان

SILOX یک پوشش آب بند و محافظتی آب گیریز  بدون رنگ بر پایه سیلوکسان می باشد. از مزایایاین محصول می توان به میزان مصرف پایین ، مقاومت در برابر UV ، سرعت بالای اجرا ، بدون تغییر رنگ و دوام بالا اشاره کرد. میزانمصرف 300 تا 500 گرم در مترمربع در دو لایه می باشد.

 

پوشش آب بندی کرسی چینی

BETOGARD P-30 و BETOGARDF-125 دومحصول پایه سیمانی آب بند می باشند. از مزایای این محصولات می توان به سهولت اجرا، دوام بالا ، بدون جداشدگی کرسی و دیوارچینی ، بدون درز بودن و سرد اجرا بودناشاره کرد. میزان مصرف 1.5 کیلوگرم در مترمربع در دو لایه می باشد.

 

پوشش آب بندی زیرزمین ها

BETOGARD P-30 محصولی پایه سیمانی برپایه آخرین نسل پوشش های نفوذگر کریستالشونده چند وجهی  می باشد. از مزایای اینمحصول می توان به مقاومت تا فشار آب 120 بار ، مناسب جهت آب و فاضلاب ، مقاومت دربرابر سولفات و کلر ، سرد اجرا و بدون درز بودن ، آب بندی از عمق ( نفوذ 1سانتیمتر در ماه ) ، آب بندی فعال ، آب بندی فشار منفی و مثبت ، افزایش عمر سازه ،بدون آسیب در برابر ضربه ، ترمیم درز و ترک های موجود و ایجاد شده تا 0.4 میلیمتراشاره کرد. میزان مصرف 2 تا 3 کیلوگرم در مترمربع در دو لایه می باشد.

BETOGARD N 1 محصولی بر پایه آخرین تکنولوژی پلیمری سیمانی می باشد. از مزایایاین محصول امکان آب بندی فشار منفی تا 4 بار و فشار مثبت تا 9 بار می باشدو همچنیناز سایر مزایای این محصول می توان به قابلیت ایجاد پل بر روی ترک ها ، چسبندگیبالا ، سهولت اجرا ، دوام بالا ، مقاومت در برابر سولفات و کلر اشاره کرد. میزانمصرف این محصول در مترمربع 2.25 تا 2.6 کیلوگرم در مترمربع به همراه مش فایبرگلاسمی باشد.

 

پوشش آب بندی مخازن آب

BETOGARD SF-127 پوششی دو جزئی برپایه سیمان و اکرلیک با نسبت 2 به 1 می باشد. ازمزایای این پوشش می توان به بدون تاثیر بر کیفیت آب شرب ، سرد اجرا ، بدون درز ،انعطاف پذیری بالا ، ایجاد پل بر روی ترک ها ، دوام بالا ، مقاوم در برابر سولفاتو کلر ، چسبندگی بالا ، امکان اجرا بر روی بلوک ، آجر ، بتن ، کاشی و سرامیک،امکان اجرای کاشی و سرامیک بر روی آن ، امکان رنگ آمیزی  و تحمل دمای تا 80 درجه اشاره کرد. میزان مصرف2 کیلوگرم در مترمربع در دو لایه به همراه یک لایه مش فایبرگلاس می باشد.

 

پوشش آب بندی مخازن فاضلاب

ACRYFLEX PH 4 محصولی دو جزئی  با  نسبت 1 به 1 با مقاومت شیمیایی بالا می باشد. ازمزایای این محصول می توان به چسبندگی بالا ، مقاومت شیمیایی بسیار بالا ، مقاومتدر برابر اسید در بازه اسیدیته 2 تا 12 ، ایجاد پل بر روی ترک ها تا 2 میلیمتر ،تحمل تغییرات دمایی از منفی 20 تا مثبت 80 درجه ، چسبندگی فوق العاده ، سهولت اجرا، بدون درز ، امکان اجرا با ایرلس و مقاوم در برابر UV اشاره کرد. میزان مصرف 2.5 کیلوگرم در مترمربع در 2 لایه می باشد.

 

پوشش آب بندی سرویس های بهداشتی

BETOGARD F- 125 محصولی دو جزئی با نسبت 4 به 1 ، برپایه پودر شبه سیمانی و رزیناکرلیک می باشد. از مزایای این محصول می توان به سردا اجرا بودن ، بدون درز ،چسبندگی بالا ، انعطاف پذیر ،  مقاومتشیمیایی بالا ، دوام بالا ، سرعت و سهولت اجرا می باشد. میزان مصرف 1.5 تا 2کیلوگرم در مترمربع در دو لایه می باشد.

 

پوشش آب بندی استخر ها

BETOGARD SF-127  پوششی دوجزئی برپایه سیمان و اکرلیک با نسبت 2 به 1 می باشد. از مزایای این پوشش می توانبه بدون تاثیر بر کیفیت آب شرب ، سرد اجرا ، بدون درز ، انعطاف پذیری بالا ، ایجادپل بر روی ترک ها ، دوام بالا ، مقاوم در برابر سولفات و کلر ، چسبندگی بالا ،امکان اجرا بر روی بلوک ، آجر ، بتن ، کاشی و سرامیک، امکان اجرای کاشی و سرامیکبر روی آن ، امکان رنگ آمیزی  و تحمل دمایتا 80 درجه اشاره کرد. میزان مصرف 2 کیلوگرم در مترمربع در دو لایه به همراه یکلایه مش فایبرگلاس می باشد.

 

افزودنی آب بندی ملات در کاشی و سنگ کاری

ADD 1  و DEZOBOND P-2200 محصولاتی تک جزئی بر مبنایپلیمریهای تخصصی برای آب بندی ملات و بتن می باشد. از مزایای این افزودنی ها میتوان به انجام آب بندی کامل ، افزایش چسبندگی ملات ، سهولت مصرف ، کاهش ترک خوردگی، افزایش ضریب الاستسیته و افزایش مقاومت شیمیایی آن اشاره کرد. میزان مصرف ADD 1 ، سه درصد وزن سیمان می باشد و میزان مصرف DEZOBOND P-2200 ، 5 تا 10 درصد وزن سیمان مصرفی می باشد.

 

واتراستاپ

واتراستاپ ها برای آب بندی درزهای اجرایی وانبساطی در سازه های آب بند مانند استخر ، زیرزمین و مخازن استفاده می شود.واتراستاپ ها در تیپ پی وی سی و منبسط شونده به کار گرفته می شوند. واتراستاپ هابا ایجاد سد در برابر عبور آب از درزها باعث آب بندی آن می گردند. برای آشناییبیشتر با انواع واتراستاپ و روش اجرا به کاتالوگ تخصصی واتراستاپ ها مراجعهفرمایید.

 

ملات بندکشی آب بند

DEZOTILE 1000 یک ملات آماده مصرف پایه سیمانی آب بند می باشد که جهت بندکشی آببندی درزهای کاشی و سرامیک طراحی شده است. از مزایای این ملات می توان به خواص آببندی بالا ، تک جزئی ، سهولت اجرا ، تنوع رنگ ، دوام بالا و قیمت مناسب اشاره کرد.میزان مصرف این محصول بسته به ابعاد کاشی یا سرامیک و ابعاد درز متفاوت می باشد.

 

افزودنی آب بندی بتن

CRYSTAL C 320 یک افزودنی نسل جدید بر مبنای تشکیل کریستال های آب بندی در بتنمی باشد. از مزایای این محصول آب بندی دائمی ، رفع ترک های اجرایی و آتی تا عرض400 میکرون در بلند مدت ، افزایش خواص آب بندی در بلند مدت با ایجاد کریستال هایدائمی در ترکیب با اهک آزاد سیمان در بتن بدر مجاورت آب می باشد. میزان مصرف اینمحصول 2 درصد وزن سیمان مصرفی می باشد.

همچنین DEZOMIX 4500یک افزودنی بر پایه پودر میکروسیلیس ، فوق روان کننده و الیاف بتن می باشد. ازمزایای این محصول افزایش روانی ، افزایش مقاومت در برابر خوردگی ، آب بندی سازه،افزایش قابلیت پمپاژ و سهولت اجرا می باشد. مقدار مصرف این محصول 5 تا 10 درصد وزنسیمان مصرفی می باشد

 

توجه: لطفا جهت  اخذ مشاوره ، مشخصات فنی و قیمت محصولات و اجرابا بخش مهندسی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران تماس حاصل فرمایید.


or
or
A password will be send on your post
Registration