انواع چسب کاشت میلگرد و بولت

انواع چسب کاشت میلگرد و بولت

کد مطلب : 311

انواع چسب کاشت میلگرد و بولت

 

چسب های کاشتمیلگرد دارای ترکیبات شیمیایی، مشخصات مکانیکی و کاربردی متنوعی بوده و به طور کلیاز نقطه نظر بسته بندی و استفاده به سه شیوه تولید و روانه بازار می‌گردند:

 

چسب کاشت بولتکپسولی(شیشه ای یا پیچشی)

 

در داخل شیشه های شفافتولید و عرضه می‌گردند. این چسب‌ها به صورت دو جزئی بوده و از خانواده رزین هایپلی‌استر و رزین اپوکسی وینیل استر می باشند. چسب کاشت بولت کپسولی پس از شکستنجداره شیشه در مدت زمانی کوتاه گیرش بسیار بالایی ایجاد می‌کنند که در برابر محیط‌هایبسیار خورنده و اسیدها بسیار مقاوم هستند

 

چسبهای شیشه ای یاکپسولی در سایزهای مختلف موجود می باشد و صرفاً جها کاشت بولت در بتن مورد استفادهقرار می گیرند

 

برای استفاده ازچسبهای کپسولی از بولت مخصوص استفاده میشود که دارای سر مهره دار میباشد که پس ازقرار دادن کپسول در سوراخ بولت توسط اچار بکس برقی در سوراخ پیچیده میشود

 

*نکته فنی مهم: این عملیات به هیچعنوان با پیچش توسط دست امکان پذیر نیست.

 


نمونه چسب کپسولی  خارجی موجود در بازار ایران :

 

 VPK-SF شرکت کالم آلمان KALM

 

HPK  شرکت کالم آلمان KALM

 

 HVU شرکت هیلیتی HILTI

 

چسب کاشت میلگردکارتریجی

به صورت دو جزئیبوده و عموماً جزء اول بر پایه رزین اپوکسی، پلی استر و وینیل استر و جزء دوم بهعنوان سخت کننده بر پایه پلی آمین می‌باشد که به منظور نصب و استقرار بولت و یاآرماتور در سطوح مختلف بتنی، سنگی و چوبی بکار برده می‌شوند.

 

از چسبهای دوجزییمعتبر مخصوص کاشت میلگرد موجود در بازار ایران عبارتند از :

BETOFIX l-100 501 انگرشیمیایی بر پایه رزین اپوکسی دوجزئی محصول کلینیک فنی و تخصصیبتن ایران

 BOSSONG – EPOXI21 انکر شیمایی ( چسب دوجزئی کاشت میلگرد شرکت بوسونگ ایتالیا )

 

 HILTI – RE500 V3 انکر شیمایی ( چسب دوجزئی کاشت میلگرد شرکت هیلتی )

 

 KALM VMK-SF انکر شیمایی چسب دوجزئی کاشت میلگرد شرکت کالم

 

BOSSONG – VPLUS  چسب دو جزئی کاشت میلگرد شرکتبوسونگ ایتالیا

 

 

 

چسب کاشت میلگردحجمی(کیلویی یا فله ای)

 

عموماً به صورت دوجزئی و یا سه جزئی می‌باشد، نوعی مخلوط ۳ جزئی بر پایه رزین اپوکسی و سخت کنندهپلی آمید می‌باشد. چسب کاشت میلگرد حجمی خاصیت چسبندگی فوق‌العاده‌ای به سطوحمختلف بتنی و فولادی داشته و دارای خاصیت خود متراکمی و مقاومت‌های فوق‌العادهزیاد کششی و خمشی است.

 

تجربه نشان دادهاست که از بین سه نوع چسب کاشت میلگرد اشاره شده، چسب های کارتریجی بهترین نوع چسبمی‌باشند. از جمله مزایای این نوع چسب ها می‌توان به راحتی و سهولت در اجرا، پائینبودن خطای دستگاهی و انسانی و کیفیت بسیار بالا در کاشت انکرها اشاره نمود. همچنیندر بخش‌های کرمو و ترک خورده بتن نیز بهترین مقاومت را از خود نشان می‌دهند. تنهاعیب چسب های کاشت میلگرد کارتریجی در مقایسه با سایر چسب ها قیمت بالای آن است.از بهترین مارک های چسب های سه جزئیمی توان به محصول Dezofix 500 محصول کلینیک فنی وتخصصی بتن ایران اشاره کرد.

 

شما می توانیدبرای مشاوره و تهیه انواع چسب های کاشت میلگرد و یا اجرای کاشت میلگرد با شمارههای 44618462-44618379-09120916272 تماس حاصل فرمایید.


or
or
A password will be send on your post
Registration