چگونه استخر را عایق کنیم ( قیمت روز چسب ، رزین ، عایق پلیمری استخر بتنی و سیمانی )

چگونه استخر را عایق کنیم ( قیمت روز چسب ، رزین ، عایق پلیمری استخر بتنی و سیمانی )

کد مطلب : 379

چگونه استخر را عایق کنیم ( قیمت روز چسب، رزین ، عایق پلیمری استخر بتنی و سیمانی )

شما می توانید برای مشاورهو کسب اطلاعات در خصوص تعمیرات سازه های بتنی و آب بندی و عایق کاری استخرهای بتنی، بلوکی و کشاورزی با بخش فنی و مهندسی یا فروش و بازرگانی کلینیک فنی وتخصصی بتن ایران ( 44618462-44618379-021 ) تماسحاصل فرمایید.

 

آب بندی استخرها ( مشکلات ،محدودیتها  و انواع مواد و روش های آب بندیاستخر ها )

یکی از مهمترین فاکتور ها و خصوصیات استخر ها بهعلت کاربری  آنها مبحث آب بندی می باشد. آببندی در استخرها به علت خصوصیات منحصر به فرد خود نیازمند دقت عمل و تصمیم گیریهای ویژه ای می باشد . از جمله مواردی که می تواند باعث تمایز آب بندی استخرها باسایر سازه های آبی مانند مخازن آب یا فاضلاب می باشد می توان به موارد ذیل اشارهکرد :

1.     تغییرات دمایی آب و انبساط و انقباض ناشی از آندر سازه استخر

2.     عدم دسترسی به بدنه استخر در بسیاری از مواقع کهبه علت اجرای پوشش نهایی مانند کاشی کاری امکان تعمیرات ثانویه ناممکن ، سخت وهزینه بر می باشد.

3.     جابجایی و نشت در بدنه به علت اینکه در بسیاری ازمواقع استخرها با استفاده از مصالح سنتی مانند آجر و یا بلوک ساخته می شوند و اینامر به علت ناهمگن بودن سازه می تواند منجر به ایجاد ترک و یا جابجایی های هر چندکوچک گردد که به نوبه خود می تواند باعث ایجاد نشتی هایی در استخر گردد.

4.     اجرای سازه در پارت ها کوچک به علت ساخت سنتی کهمنجر به ایجاد درزهای مختلف اجرایی می گردد.

5.      عدم امکان آب بندیبه صورت فار منفی به علت نا پیدا بودن محل نفوذ آب و در پاره ای از مواقع عدمدسترسی به پشت دیوار استخر

 

روش های آب بندی استخر

استخر ها با روش های مختلفی قابل آب بندی میباشند :

1.     آب بندی سازه در حین اجرا با استفاده از اجرا نوار آب بند ( واتراستاپ پیوی سی یا بنتونیتی ) این سیستم به علت اینکه در بسیاری ازمواقع به علت مشکلات اجرایی شاهد ایجاد نقاط ضعیف در بتن و درزهای اجرایی می باشیم، در نهایت نیازمند آب بندی ثانویه می باشد.

2.     اجرای لایه های آب بندی سنتی مانند اجرای پلاستر ، نرمه ماسه سیمان با مواد آببند یا چسب بتن این سیستم به علت وجود درزهای اجرایی درخود ، خود می تواند منجر به عدم اجرای آب بندی قطعی گردد.

3.     اجرای پوشش های ژئوممبرین این سیستم به علت محدودیتهای ذاتی ژئوممبرین دراستخر های کشاورزی مناسب بوده و کاربرد خوبی در استخر های شنا به ندارد. چرا کخحود دارای نمای مناسبی به علت رنگ آن نبوده و چسبندگی لازم را برای اجرای کاشیندارد. لازم به ذکر است این سیستم برای استخر یا مخازن آب کشاورزی و پرورش ماهی کهدارای ابعاد بزرگ می باشد به خصوص در مواقعی که عملیات سازه ای صورت نگرفته و بسترکار صرفا خاکی یا شفته آهک می باشد به لحاظ سرعت بالای اجرا و اقتصادی بودن گزینهبهتر می باشد.

4.     اجرای پوشش های آب بندی پلی یورتان که با توجه بهزیبایی و دکوراتیو بودن می تواند گزینه خوبی به خصوص در مواقعی که قصد اجرای کاشیوجود ندارد می باشد- از جمله مشکلات ان می توان به تخصصی بودن اجرای آن اشاره کرد.

5.     اجرای پوشش های نفوذگر کریستال شونده این پوشش های در صورتی که بدنه استخر بتن مسلحباشد می تواند به کاربرده شده و موثر باشد ولی امکان اجرای آن در استخر های بلوکیو آجری با لایه نهایی پلاستر ندارد.

6.      اجرایپوشش های سوپر الاستومری پایه سیمانی اکرلیکی : در واقع به اعتقاد متخصصی و نگارنده این متن ، باتوجه به تجارت موجود و شرایط خاص مشروح در بالا ، این سیستم بهترین گزینه برای آببندی استخر ها می باشد . از جمله مزایای این پوشش ها می توان به انعطاف پذیری بالاو تحمل تنش های ناشی از انبساط و انقباض ، ایجاد پل بر روی ترک و بتن های کرمو ،یک پارچه و بدون درز بودن ، مقاومت خوب در برابر سولفات و کلر ، چسبندگی عالی ،امکان اجرای کاشی و سرامیک و عدم اجرای تخصصی اشاره کرد. این پوشش های که دارای دوجز می باشد به راحتی با استفاده از غلطک ، برس و یا اسپری بر روی سطح بتن قابل اجرامی باشد.

 

از جمله مشکلات عدم آب بندی استخر ها ، علاوه بر کاهشآب ، امکان نشت سازه ، ظاهر نا زیبا می توان به خوردگی آزماتور ها به علت اضافهشدن کلر به آب استخر و تخریب استخر اشاره کرد.

 

 

معرفی یک نمونه از پوششسوپر الاستومری محصول شرکت معتبر کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( رایحه بتن سبز )به شرح ذیل می باشد:

 

 

 

 

 

BETOGARD FR

پوشش تک جزئیمنطف پایه سیمانی اصلاح شده

شرح :

BETOGARD FR پوششی تک جزئی بر پایه سیمان، رزین های پلیمری و افزودنی های معدنی ، با انعطاف پذیری نسبی ، مناسب برای  آب بندی و محافظت سطوح بتنی و پلاستر در سطوحداخلی و خارجی می باشد. این محصول قابل ارائه در رنگ های سفید و طوسی می باشد.

 

موارد مصرف :

 • اجرای پوشش محافظتی بر روی سطوح بتنی اکسپوز
 • آب بندی سطوح افقی و عمودی در محیط های داخلی و خارجی
 • محافظت و آب بندی دیوارهای مدفون ، دیوارهای حائل و زیر زمین ها
 • آب بندی فشار مثبت استخرها و مخازن آب
 • آب بندی تراسها ، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها و حمام
 • محافظت از بتن در برابر نمک ، کربناتاسیون ، سولفات و آب

 

مزایا و ویژگیها :

 • اقتصادی بودن و دوام بالا
 • ایجاد یک لایه یک پارچه و نیمه منعطف آب بند ، با چسبندگی بالا ، زیر کاشی و ملات
 • مقاومت در برابر نمک ، سولفات و کلر موجود در خاک .
 • امکان خروج بخارات از بتن به بیرون پوشش
 • زمان اجرای طولانی و با محدودیت کم
 • اعمال آسان ( سرد جرا ) و بدون درز
 • امکان استفاده در مخازن آب شرب
 • آب بندی یکپارچه ، بدون درز و مفاصل سرد

 

مشخصات فنی :

 Content

Color

Mixing

Mixture Density

Adhesion Strength

Resistance to Pressurized Water

Capillary Water Absorption

Component  : Polymer modified admixture and special cement

Gray

25 kg BETOGARD FR: 3.5-4.8 L water1,60 g/cm3

≥1,20 N/mm2 (28 days)

2 bars positive

<0,10 g (after 4 hours) (TS EN 12808-5)

 

Usage Period

Maturity Period

Application Temperature

Service Temperature

Application Tools

Drying Time

Mechanical Strength

Water Impermeability

Topcoated by plaster/ceramic Final Strength

HS Code

2 hours

3-5 minutes

+5°C to +25°C

-20°C to +80°C

Brush

2 days

7 days

3 days

14 days

3824.90.70.00.00

 

روش مصرف :

آماده سازی سطح :

سطح باید از کلیه مواد ضعیف ، گرد و غبار ، روغن قالب ،رنگ ، گل و ... عاری گردد. به طور کلی سطح باید از هر گون موادی که مانع چسبندگیگردد پاک سازی شود. بتن های شکسته و نخریب شده باید پیش اجرای پوشش ترمیم شده ،همچنین بتن و ملات های ضعیف برداشته شود. سطح کار باید صاف و بدون تخلخل باشد.منافذ و ترک های استاتیک باید با استفاده از ملات حاوی چسب لاتکس و یا ترمیم کنندهپایه سیمانی Dezosive1010   تعمیر و پر شود.

سطح اجرا باید با مرطوب کردن در حالت اشباع با سطحخشک  قرار گیرد. در کنج های اتصالات ، پساز اجرای لایه اول BETOGARDFR با استفاده از ملات ترمیم کننده ماهیچه کشی و سپس لایه دوم اجراشود.

 

روش اجرا :

پودر را در یک سطل یا ظرف تمیز ریخته وآب  را به آرامی به آن اضافه کنید و همزمانبا همزنی به دور 400 تا 600 در دقیقه مخلوط نماید. اختلاط را به مدت 3 تا 5 دقیقهادامه دهید تا مخلوطی یکنواخت و همگن و بدون رسوب حاصل شود. BETOGARD FR آماده شده پس از اختلاط رابه وسیله برس در دو تا سه لایه بر روی سطح اجرا نماید.  در اجرا با برس لایه ها باید عمود بر هم اعمالشود. لایه دوم باید ، در حالی که لایه اول در حال سفت شدن بوده و پیش از خشک شدنآن ، اجرا شود. سطح باید پیش از اجرای لایه دوم مرطوب گردد. مخلوط آماده شده را بهمدت دو ساعت می توانید استفاده نماید. در سطوح خارجی ، پوشش اعمالی باید به مدت 24ساعت در برابر تابش مستقیم آفتاب ، بارندگی و یخبندان محافظت شود.

 

مقدار مصرف :

1.25 تا 1.5 کیلوگرم مخلوط در هر مترمربع ، در هر لایه باید اجرا شده و حداقلنیاز به دو لایه می باشد. جهت محافظت بیشتر می توان سه لایه اجرا نمود. محصولحداکثر در یک لایه ، باید به ضخامت 2 میلیمتر در حالت تر باشد.

 

بسته بندی ، مدت زمان و شرایط نگهداری :

 • ست 25 کیلوگرمی ( جزء پودری A  : کیسه 20 کیلوگرمی ، جزء مایع B  : گالن 5  کیلوگرمی )
 • 12 ماه در بسته بندی اولیه و اصلی .
 • در محیط خشک و دمای 5 تا 35 درجه سانتیگراد نگهداری شود. در برابر حرارت زیاد و یخبندان محافظت گردد.

 

پاکسازی تجهیزات :

تجهیزات و لوازم استفاده شده بایدبلافاصله پس از استفاده با آب شستشو شود. در صورت خشک شدن ملات بر روی تجهیزاتپاکسازی صرفا به روش های مکانیکی میسر خواهد بود.

 

هشدارها و محدودیت ها :

 • از تماس با پوست و چشم خود داری شود.
 • در زمان یخبندان و بارندگی از اجرا ممانعت گردد.
 • پس از اجرا تا زمان خشک شدن ، در برابر تابش مستقیم آفتاب، یخ زدگی ، باران ، تردد و رطوبت شدید محافظت شود.
 • از اعمال پوشش در دمای هوا و سطح کمتر از 5 درجه سانتیگراد و بیش از 25 درجه سانتیگراد خود داری نمایید.
 • زمانی که سطح در برابر تردد آسیب نبیند می توان نسبت به اجرای کاشی یا ملات اقدام نمود.

 

نکات ایمنی :

از تماس با چشم و پوست خود داری شده و پساز استفاده دست های خود را شستشو دهید. در صورت تماس با چشم، پوست و یا بلعیده شدن، سریعا به پزشک مراجعه شود و یا به بخش ایمنی دیتا شیت مراجعه گردد. درب ظرف رازمانی که استفاده نمی گردد بسته و به دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

 

نگهداری :

مدت زمانی نگهداری ، در بسته بندی اولیه ودر شرایط مناسب ، 12 ماه می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کلینیک فنی وتخصصی بتن ایران تماس حاصل نماید.

 

 

 

 

 

 

عبارت  مایع آب بندی ، رزین عایق بندی استخر ، قیمت رنگ آب بندی استخر، قیمت رزین آب بندی استخر ، فروش چسب z90 در تهران ، قیمت چسب بتن آب بندی ، قیمت چسب ترک استخر ، قیمت روز چسب بتن ،عایق بندی استخر سیمانی ، آب بندی استخر بتنی ، عایق پلیمری استخر ، چگون استخر راعایق کنیم ، بهترین چسب آب بندی ، چسب ترک استخر ، مواد آب بندی استخر ، رنگ آببندی استخر ، قیمت چسب آب بندی استخر ، خرید چسب آب بندی استخر ، پودر آب بندیاستخر ، آب بندی حوض ، آب بندی استخر کشاورزی ، مواد آب بندی استخر ، آب بندیدیوار بتنی ، آب بندی مخزن بتنی ، مراحل ساخت مخزن بتنی آب ، پوشش آب بندی بتن ،روش آب بندی مخازن بتنی ، آب بندی مخازن بتنی ، مواد آب بند کننده بتن ، بتن آببند چیست ، عایق کاری استخر ، قیمت عایق کاری استخر ، مواد عایق استخر ، چسب عایقاستخر ، عایق واترپروف استخر ، بهترین روش آب بندی استخر در سایت کلینیکفنی و تخصصی بتن ایران شمامی توانید جهت دسترسی به مطالب ، استانداردها و محصولات مورد نظر خود از طریقپنجره جستجو در سمت راست صفحه اقدام نماید.

 

 

کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ، علاوه بر دفترمرکزی خود واقع در تهران ، اشرفی اصفهانی ، گلزار سوم ، پلاک ، واحد 4 ، و نیزدفتر جنوب کشور خود، واقع در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ، زیتون کارمندی ، فلکه پارک ، جنببانک تجارت ، ساختمان 88 ، در بسیاری از استان های دیگر از جمله  استان هرمزگان ( بندرعباس ، قشم، خارک و ... ) ، استان بوشهر (شهرستان بوشهر ، عسلویه ، جم ، برازجان، کنگان و ... ) ، استان اصفهان (شهرستان اصفهان ،  شهرضا، فولاد شهر، شاهینشهر ، زرین شهر ) ، استان یزد ، استان کرمان ، استان فارس ( شهرستان شیراز ، نورآباد ممحسنی ، جهرم و ... ) ، استان کرمانشاه ، استان کردستان (شهرستان سنندج ) ، استان لرستان ( خرم آباد ، بروجرد ، دورود، نورآباد ، الشتر و ... )، استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ( شهرستان های تبریز و ارومیه ) ، استان اردبیل، استانزنجان، استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شمالی ( شهرستان های مشهد ، بیرجند و ... ) ، استان زاهدان (شهرستان های زاهدان ، ایرانشهر ، زابل ، سیرجان، پیرانشهر و ... )، استان البرز (شهرستان کرج و ... ) ، استان کاشان ، استان قم ( شهرستان قم ) ، استانمازندران ( شهرستان های ساری ، بابل ،بابلسر، نوشهر ، چالوس ، محمود آباد و ... ) ، استانگیلان ( شهرستان های رشت ، بندرانزلی و... ) ، استان ایلام ( شهرستان های ایلام و دهلران، مهران و ... )، استان همدان (شهرستان های همدان ، تویسرکان و کبودرآهنگ ) ،استانگلستان ( شهرستان گرگان ) ،  استان خوزستان ( شهرستان اهواز ، دزفول ، ماهشهر، سربندر ، آبادان ،خرمشهر ، بهبهان ، شوشتر، شوش ، مسجدسلیمان، رامهرمز ، گتوند و ... ) ، استان چهارمحال بختیاری (شهرکرد ) ، جزیره کیش ،  کشور عراق ( استان بصره، الاماره و نجف ) ، کشور افغانستان (کابل و هرات ) ،  دارای دفاتر فروش و ارائهخدمات مهندسی می باشد. شما می توانید با مراجعه یا تماس با این دفاتر ضمن مشاور از خدمات و محصولات ارائه شده بهره مندشوید.

 

 

 

برخی از پروژه های تعمیراتی اجرا شده توسط این مجموعه به شرح ذیلمی باشد : پوشش فایبرگلاس مخازن CF پتروشیمی تندگویان ، پوشش فایبرگلاس مخازنفولاد خوزستان ، ترمیم و مقاوم سازی بیمارستان خلیج فارس بندرعباس ، ترمیم و مقاومسازی مخزن کارخانه لاستیک زنجان ، ترمیم و مقاوم سازی ستون های بیمارستانامیرالمومنین اهواز ، ترمیم و آب بندی مخازن پساب صنعتی پالایشگاه لاوان،  ترمیم و مقاوم سازی کولینگ تاور کارخانه فولاداکیسن خوزستان ( نورد ورق عریض ) ، ترمیم و آب بندی تصفیه خانه فاضلاب کارخانه فولادهرمزگان ، ترمیم و مقاوم سازی ستون های بتنی ساختمان اداری کشت و صنعت دعبل ، ترمیمو آب بندی مخازن پساب پتروشیمی مبین ، ترمیم و بازسازی کولینگ تاور فولاد هرمزگان، ترمیم و بازسازی مخازن پساب نفتی بندر ماهشهر، ترمیم و بازسازی حوضچه پساب نمکزادیی اهواز ، کف سازی کارخانه شکر کشت و صنعت دعبل خزائی ، کف سازی انبارهای ملیحفاری ،  آب بندی مخزن 8500 مترمکعبی ذوب آهن اصفهان ، ترمیم و بازسازی پلهای بتنی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی ، ترمیم و آب بندی مخازن 10000مترمکعبی شوشتر، ترمیم و آب بندی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس ، ترمیم و آب بندیمخازن بتنی شهرک های صنعتی استان ایلام و خوزستان ،  ترمیم و آب بندی استخرکارخانه صنعت کاران قم ، ترمیم و آب بندی کولینگ تاور پتروشیمی رازی ، ارزیابیغیرمخرب سد آب بند ذوب آهن اصفهان ( سیزده سازه بتنی ) ، ترمیم و پوشش اپوکسی وفایبرگلاس مخازن و کف تصفیه خانه نیروگاه شیرکوه یزد ، ترمیم و آب بند حوضچه ها وسطوح بتنی پتروشیمی اروند ، ترمیم سازه های بتنی مخزن آمونیاک پتروشیمی رازی ،ترمیم و آب بندی پست برق بندر امام خمینی ، ترمیم و آب بندی ایستگاه پمپاژ کشت وصنعت میان آب ، ترمیم و آب بندی  ترمیم و آب بندی پست برق پتروشیمی تندگویان،ترمیم و آب بندی پست برق پتروشیمی غدیر، پوشش ضد حریق پتروشیمی بوعلی ، مقاوم سازیپتروشیمی رجال ، ترمیم و بازسازی مخازن پساب شرکت نفت و گاز غرب کشور در دهلران،ترمیم و آب بندی کولینگ تاور کارخانه فولاد و چدن اشتهارد، ترمیم و آب بندی تصفیهخانه شهید محمدی مسجدسلیمان، ترمیم و آب بندی ایستگاه پمپاژ امیدیه، مقاوم سازیفرهنگسرای بانوان جایزان ،  ترمیم و آب بندی حوضچه های نیروگاه رامین ، ترمیمو آب بندی انبار پتروشیمی آبادان ، ترمیم و آب بندی تصفیه خانه فولاد خوزستان ،ترمیم و آب بندی سازه های تیکنر و تیپلر شرکت فولاد خوزستان ، ترمیم و آب بندیتصفیه خانه ایستگاه یازده آبادان  ، ترمیم و آب بندی مخزن پتروشیمی مسجدسلیمان ، ترمیم و آب بندی مخزن کارخانه الکل رازی ، ترمیم و آب بندی تصفیه خانهفاضلاب کشت و صنعت سلمان فارسی ، ترمیم و آب بندی مخازن آب بیمارستان گنجویاندزفول ، ترمیم و اجرای کف پوش اپوکسی و پوشش های نمای بتنی کارخانه فولاد روهینادزفول ،  ترمیم و آب بندی تصفیه خانه کشت وصنعت دهخدا، ترمیم و آب بندی سازه های بتنی کشت و صنعت میرزا کوچک خان، کاشت 10000بولت و آرماتور اسکله بندر امام خمینی ، کاشت 300 عدد بولت منطقه ویژه اقتصادیماهشهر ، کاشت 1500 عدد بولت برازجان و ...


or
or
A password will be send on your post
Registration