کر گیری بتن ( مغزه گیری بتن )

کر گیری بتن ( مغزه گیری بتن )

کد مطلب : 515

کر گیری بتن ( مغزه گیری بتن )

 

کرگیری بتن (کر به معنای هسته core) به عملیات ایجاد یک حفره یا خارج کردن قسمتی از بتن به شکل استوانه‌ای گفته می شود. با توجه به پیشرفت های صورت گرفته به در حال حاظر می توان عملیاتمغزه یا کرگیری را با قطر های مختلف تا 400 میلیمتر و با عمق های مختلف صورتپذیرد.

کرگیری در واقع یکی از روش های مختلف برش و مغزهگیری از بتن تقویت شده با میلگرد یا بتن معمولی می باشد. کرگیری بتن برای اهداف گوناگونیانجام می شود. مهم ترین آن ها عبارتند از ایجاد مسیر برای عبور لوله، سیم کشی و همچنیننمونه گیری از بتن برای آزمایش های مختلفی که در آزمایشگاه بتن انجام می شود و در آن ها ویژگی های مختلفبتن تعیین می شوند.

از جمله آزمایشهایی که برای آنها نیاز به کرگیرییا مغزه گیری از بتن می باشد می توان به مقاومت فشاری ، مقاومت خمشی ، کربناتاسیون، نفوذ یون کلر ، ذوب و یخ بتن ، ارزیابی سلامت و ... اشاره کرد. همچنین بعضا از کرگیری برای کاشت میلگرد و بولت در بتننیز استفاده می شود.

دریل های مخصوصی برای این کار طراحی و ساخته شده‌اندکه در عملیات کرگیری بتن از آنها استفاده می شود. استفاده از دریلهای مکانیکی سابقه‌ ای بسیار طولانی در صنعت ساخت و ساز دارد و حتی به دوران باستاننیز باز می گردد. به هر ترتیب امروزه برای کرگیری بتن از دریل های مکانیکی و الکتریکینیمه اتوماتیک استفاده می شود.

 

شما می توانید برای مشاوره و اجرای انواع کر یامغزه گیری بتن در سایز و عمق های مختلف ، کاشت میلگرد و بولت در بتن ، انواعآزمایش های بتن با بخش فنی و مهندسی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران ( 44618462 44618379 ) تماس حاصل فرمایید.

 

 

کلینیک فنی وتخصصی بتن ایران ، علاوه بر دفتر مرکزی خود واقع در تهران ، پونک، خیابان سردار جنگل ، بین حیدریمقدم و سعیدی نیا ، پلاک 16 ، طبقه دوم ، واحد 4  ، و نیز دفتر جنوب کشور خود، واقع در استان خوزستان ، شهرستان اهواز ،زیتون کارمندی ، فلکه پارک ، جنب بانک تجارت ، ساختمان 88 ، در بسیاری از استانهای دیگر از جمله  استان هرمزگان (بندرعباس، قشم، خارک و ...) ، استان بوشهر (شهرستان بوشهر ، عسلویه ، جم ، برازجان، کنگان و ... ) ، استان اصفهان (شهرستان اصفهان ،  شهرضا، فولاد شهر، شاهین شهر ، زرین شهر ( ، استان یزد ، استان کرمان ، استان فارس (شهرستان شیراز ، نورآباد ممحسنی ، جهرم و( ... ، استان کرمانشاه ، استان کردستان )شهرستان سنندج ( ، استان لرستان خرم آباد ، بروجرد ، دورود، نورآباد ،الشتر و ... ) ، استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ( شهرستان های تبریز و ارومیه ) ، استان اردبیل، استان زنجان، استان سمنان، استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی وشمالی (شهرستان های مشهد ، بیرجند و ... ) ، استان سیستان و بلوچستان (شهرستان های زاهدان ، ایرانشهر ، زابل ، سیرجان،پیرانشهر و( ...، استان البرز )شهرستان کرج و ...ملارد ، اشتهارد ،هشتگردو ... ) ، شهر کاشان ، استان قم (شهرستان قم ( ،استان مرکزی ( شهرستان اراک ، شازند ) ،  استان مازندران (شهرستان های ساری ، بابل ، بابلسر، نوشهر ، چالوس ، محمود آبادو( ... ، استان گیلان (شهرستان های رشت ، بندرانزلی و ... )، استان ایلام (شهرستان های ایلام و دهلران، مهران و ... ) ،استان همدان (شهرستان های همدان ، تویسرکان وکبودرآهنگ ( ،استان گلستان شهرستان گرگان ( ،استان قزوین ،  استان خوزستان )شهرستان اهواز ، دزفول ، ماهشهر، سربندر ، آبادان ، خرمشهر ، بهبهان ، شوشتر،شوش ، مسجدسلیمان، رامهرمز ، گتوند و( ... ، استان چهارمحال بختیاری )شهرکرد ( ، جزیره کیش ،  کشور عراق استان بصره، الاماره و نجف ( ، کشور افغانستان )کابل و هرات ) ،  دارای دفاتر فروش و ارائه خدمات مهندسی می باشد. شما می توانید بامراجعه  یا تماس با این دفاتر و یا تماس با شمارهتلفن های ( 44618462-44618379 -09120916272 ) ضمن مشاور از خدمات و محصولاتارائه شده بهره مند شوید.


or
or
A password will be send on your post
Registration