واتراستاپ هیدروفیلی تهران

واتراستاپ هیدروفیلی تهران

کد مطلب : 606

 

واتراستاپ هیدروفیلی و بنتونیتی

عملکرد واتراستاپ های هیدروفیلی و بنتونیتی بر مبنای افزایش حجم و انسداد محل نفوذ آب و مایعات در درزهای بتن می باشد. این واتراستاپ ها که بر مبنای پلیمرهای خاص اصلاح شده می باشند در مجاورت آب افزایش حجم سیصد تا چهارصد درصدی داده و باعث جلوگیری از نفوذ مایعات در درون و یا خارج سازه می گردند.

 

گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، بخش بازرگانی مجموعه کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران می باشد که با هدف ایجاد مرکز داد و ستد مصالح ، تجهیزات و ملزومات بتن ریزی در سطح کشور طرح و پی ریزی گردیده است. این مجوعمه با اتکا به دانش فنی و تجارب چندین ساله خود و شناخت نیاز صنعتگران بتن ، اقدام به  ارائه خدمات تولید ، واردات و بازرگانی در زمینه انواع محصولات مصرفی و تجهیزات مورد نیاز در پروژه های ساخت و بهره برداری سازه های بتنی می نماید. در این راستا گروه تجاری بازرگانی رایحه بتن سبز ، افتخار دارد تا خدمات خود را در زمینه ارائه بتن آماده استاندارد و مهندسی در سطح استان تهران و البرز ، انواع افزودنی و محصولات شیمیایی ساختمان و بتن ، فروش عمده سیمان ، ماله های پروانه ای و شمشه های ارتعاشی ، مصالح درزبندی ، اسپیسر های بتنی و پلاستیک ، رنگ دانه های بتنی ، مصالح تخصصی تعمیر و آب بندی سازه های بتنی ، مصالح مقاوم سازی سازه های بتنی ، انواع ویبراتور ، قالب های پلاستیکی بتن ، سیلو و بچینگ های کارکرده ، تجهیزات و مصالح بتن ریزی در هوای سرد و گرم ، نرم افزار های بچینگ و آزمایشگاه های بتن ، سیستم توزین افزودنی های بتن ، مشاوره و راه اندازی خط تولید افزودنی های بتن و فرمولاسیون ، واتراستاپ های هیدروفیلی و بنتونیتی ، پمپ و پکر های تزریق رزین های اپوکسی و پلی یورتان و ... به متخصصین ، شرکت ها ، بتن های آماده ، مجریان فرآیند های مرتبط با بتن اقدام نماید.

شما می توانید برای مشاوره و اخذ خدمات در زمینه های مذکور با بخش بازرگانی کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران (09120916273-44618462) تماس حاصل فرمایئد.

 

واتراستاپ هیدروفیلی چیست ؟

واتراستاپ هیدروفیلی یک نوار آب بندی مدرن و جدید بر پایه لاستیک ولکانیزه نشده بوده و برای آب بندی درزهای اجرایی مناسب می باشد . واتراستاپ هیدروفیلی در تماس با آب افزایش حجم می یابد و این افزایش حجم پس از 14 روز به حدود 400 درصد می رسد . فرآیند افزایش حجم در واتراستاپ بنتونیتی 6 ساعت پس از نفوذ آب شروع می شود . مصرف واتراستاپ بنتونیتی در درزهای انبساطی ممنوع است و فقط باید در درزهای اجرایی مورد استفاده قرار گیرد . واتراستاپ هیدروفیلی پس از تماس با آب بتن حداکثر تا 400 درصد و پس از تماس با آب باران حداکثر تا 500 درصد افزایش حجم خواهد داشت . واتراستاپ هیدروفیلی نسبت به واتراستاپ بنتونیتی مقاومت کششی بهتری دارد و در تماس با آب آشامیدنی سازگار می باشد و غیر سمی است .

 

از کاربردهای واتراستاپ هیدروفیلی به شرح زیر می باشد :

 • آب بندی درزهای اجرایی در دوحالت عمودی و افقی
 • آب بندی درزهای اجرایی در تماس دائم یا موقت با رطوبت زمین ،‌آب سطحی و ...
 • آب بندی سطوح ناهموار یا درزهای سرد احتمالی
 • آب بندی دور لوله های داخل سازه
 • جایگزین مناسب برای فلنچ های آب بند
 • آب بندی انواع درزهای اجرائی و مقاطع بتن ریزی
 • آب بندی سدها ،‌تونل ها ، استخرها و کانالهای آب
 • آب بندی تصفیه خانه های آب و فاضلاب
 • آب بندی فونداسیون ها و سازه های مدفون و نیمه مدفون
 • آب بندی مقاطع بتنی برشی و دیواری باربر

 

واتراستاپ هیدروفیلی نسبت به واتراستاپ بنتونیتی دارای خصوصیتهای ویژه ای به شرح زیر می باشد :

 • آب بندی سازه بتنی در فشار آب تا 6bar
 • کاهش میزان خطا نسبت به واتراستاپ pvc
 • تورم برگشت پذیر در مقابل آب
 • حفظ شکل و فرم ظاهری حتی در دمای بالا
 • غیر سمی و قابل استفادهدر مخازن آب شرب
 • نصب آسان با حداقل ریسک خطا
 • مقرون به صرفه

 

نصب و اجرای واتراستاپ هیدروفیلی بسیار ساده است و یک کارگر ساده می تواند در هر ساعت 100 الی 120 متر واتراستاپ هیدروفیلی را اجرا کند .

روش اجرای واتراستاپ هیدروفیلی به شرح زیر است :

* ابتدا نوار واتراستاپ هیدروفیلی را با دست در محل شیار قرار دهید .          

* واتراستاپ هیدروفیلی را با چسب ، میخ و یا پیچ ثابت نگه دارید .           

* در انتهای رول ها حداقل 3cm اورلپ لحاظ شود .           

* در اتصالات عمودی و افقی گوشه های واتراستاپ هیدروفیلی را با کاتر در زاویه 45 بریده و تکه عمودی نوار را بر روی تکه افقی آن قرار دهید .           

* برای اتصال T شکل دو تکه ساده نوار را بصورت عمود بر یکدیگر قرار دهید و آن ها را با پیچ یا میخ ثابت نمایید .

* بتن ریزی باید با فاصله کوتاهی بعد از قرار گیری نوار و واتراستاپ انجام شود .

* برای اتصال به شکل + می توانید 4 تکه از نوار را با زاویه 45 و به شکل نوک پیکان برش دهید . سپس این 4 تکه را به هم متصل نمایید و آن ها را با پیچ یا میخ ثابت نمایید .

* توصیه می شود پیش از قرار دادن واتراستاپ در محل شیار ، بر روی سطحی که در زیر دیوار قرار می گیرد یک لایه از مواد آب بند کننده پایه سیمانی نفوذگر و کریستال شونده به صورت آبکی اعمال شود .

* حداکثر فاصله میخ ها یا پیچ ها از همدیگر نباید از 25cm تجاوز کند .

* دقت نمایید واتراستاپ از لبه ها دارای حداقل 8cm فاصله باشد .

 

روش اجراء

باید توجه شود قبل از مصرف سطوح باید تمیز ،‌ خشک و عاری از هرگونه ذرات چسبیده وسست باشند .

نوار واتراستاپ بنتونیتی باید توسط چسب مخصوص یا میخ در محل شیار موجود در بتن کف ثابت شود و پس از گذشت زمان کوتاهی بتن ریزی انجام می گیرد . قبل از استفاده از واتراستاپ هیدروفیلی باید به نکات فنی زیر توجه نمود :

پوشش حداقل 50mm بتن روی واتراستاپ اجباری است .

سطوح موردنظر برای اجرای واتراستاپ هیدروفیلی قبل از بتن ریزی نباید در آب غوطه ور شوند انبساط واتراستاپ هیدروفیلی در تماس با آب های حاوی نمک به حداکثر مقدار خود نخواهد رسید .

 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی

پایه:   الاستومر ولکانیزه نشده

شکل : نوار مستطیل شکل انعطاف پذیر

سایز:  10*20 میلیمتر

افزایش حجم در آب بتن: 300 %

افزایش حجم در آب باران : 400 %

شروع تورم : بعد از 6 ساعت

سمی بودن: غیر سمی

رنگ: قرمز

سختی: 35 Shore A

مقاومت کششی:    mpa 2

ازدیاد طول :   300 تا 400 درصد

دانسیته : 3 % ± 22/1

بازده دمایی : 20 الی 75

مقاومت تغییرات آب و هوائی: بسیار خوب

 

قیمت واتراستاپ هیدروفیلی :

برای دریافت قیمت واتراستاپ هیدروفیلی / قیمت نوار واتراستاپ هیدروفیلی / قیمت نوار آب بندی هیدروفیلی / قیمت نوار منبسط شونده هیدروفیلی / قیمت واتراستاپ منبسط شونده با دفتر فروش شرکت تجاری و بازرگانی رایحه بتن سبز تماس حاصل فرمایید .

or
or
A password will be send on your post
Registration